Academy yhteystiedot – Hiihdonopetus

Koulutusvastaava (SHOry)
Jussi Räihä
Puh. 0440 677 820
jussi.raiha@vuokattisport.fi

Myyntipalvelu
ma-pe 8.00-16.00
Puh. 08 61 91500
myyntipalvelu@vuokattisport.fi

 

 


YHTEYSTIEDOT – SPORT ACADEMY

Rantala-Sorsa Eija puh. 050 5706 392, sähköposti: eija.rantala-sorsa@vuokattisport.fi
opintosihteeri


Tuononen Mika puh. 050 5272 507, sähköposti: mika.tuononen@vuokattisport.fi
va rehtori


OPETUS – VUOKATTI SPORT ACADEMY

 

Immonen Arto, puh. 0444 148 828,  sähköposti: arto.immonen@vuokattisport.fi
opettaja

Jylhänkangas Ilkka, puh. 0445 595 805, sähköposti: ilkka.jylhankangas@vuokattisport.fi
liikunnanopettaja

Kotikumpu Piia, puh. 0440 677 818, sähköposti: piia.kotikumpu@vuokattisport.fi
opettaja

Penttinen Kenneth, toimivapaalla 30.4.2020 asti
liikunnanopettaja

Pyykönen Kukka-Maaria, perhevapaalla
opettaja

Räihä Jussi, puh. 0440 677 820, sähköposti: jussi.raiha@vuokattisport.fi
opettaja ja hiihdonopettajakoulutus (SHOry)

Tuononen Mira, puh. 0440 647 575, sähköposti: mira.tuononen@vuokattisport.fi
opettaja

Uotila Jyrki, puh. 0400 628 794, sähköposti: jyrki.uotila@vuokattisport.fi
valmentajakoulutus

Vähäsöyrinki Päivi, puh. 0440 677825, sähköposti: paivi.vahasoyrinki@vuokattisport.fi
opettaja


TIEDUSTELUT

Opintosihteeri
Nina Schroderus
Puh. 050 5706 392
nina.schroderus@vuokattisport.fi

Jyrki Uotila
Puh. 0400 628 794
jyrki.uotila@vuokattisport.fi


PALVELUIDEN YHTEYSTIEDOT

Vastaanotto
ma-su klo 7-21

Puh. 08 61911
sporthotel@vuokattisport.fi

Myyntipalvelu
ma-pe klo 8-16
Puh. 08 6191 500
myyntipalvelu@vuokattisport.fi

Käynti- ja postiosoite
Vuokatti Sport
Opistontie 4
88610 Vuokatti

KARTTA JA AJO-OHJEET >>   YHTEYDENOTTOLOMAKE>>


Hierontapoli 

ma – ti klo 13:00 – 17:00, ke- to klo 14:00 – 18:00
NETTIAJANVARAUS  >>
Puh. 0444 148 809

Muina aikoina palvelee vastaanotto:
Puh. 08 61911sporthotel@vuokattisport.fi


Hiihtotunneli, puh. 0444 148 812, sähköposti: hiihtoputki@vuokattisport.fi
Käyntiosoite: Kidekuja 2, 88610 Vuokatti


Kahvio (päärakennus), puh. 0444 148 810


Kahvio (Vuokattihalli), puh. 0444 148 811, sähköposti: kahvio@vuokattisport.fi


Ruokaravintola O’las, puh. 0444 148 810


Testiasema Kuntokatti, puh. 0400 628794 sähköposti: jyrki.uotila@vuokattisport.fi 0500 772 695 Mikko Virtanen sähköposti: mikko.virtanen@vuokattisport.fi
Käyntiosoite: Vuokatinhovintie 2, 88610 Vuokatti


Uimahalli: kassa, kahvio, puh. 0444 148 811, sähköposti: kahvio@vuokattisport.fi


Uimahalli: uinninvalvonta, puh. 0443 568 025


Vuokattihalli: kenttävaraukset, kahvio: puh. 0444 148 811, sähköposti: kahvio@vuokattisport.fi


Henkilökunnan yhteystiedot

JOHTO

Halonen Veikko
VUOKATTI SPORT / VUOKATTI SPORT RESORT
toimitusjohtaja
puh. 0400 689 250
sähköposti: veikko.halonen@vuokattisport.fi

Pelkonen Jyri
VUOKATTI SPORT OLYMPIC TRAINING CENTER
valmennuskeskuksen johtaja
puh. 040 8445 882,
sähköposti: jyri.pelkonen@vuokattisport.f

Tuononen Mika
VUOKATTI SPORT ACADEMY
rehtori
puh. 050 5272 507, sähköposti: mika.tuononen@vuokattisport.fi
koulutus / koulutuspäällikkö

 

VUOKATTI SPORT RESORT

Kiviniemi Minna, puh. 0440677824, sähköposti: minna.kiviniemi@vuokattisport.fi
vastaanottopäällikkö

Loukusa Kristi, puh. 0444 148 823, sähköposti: kristi.loukusa@vuokattisport.fi
hyvinvointimatkailun päällikkö

Ähtävä Ann-Mary, puh. 044 307 5759, sähköposti: ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi
urheilutapahtumat


RAVINTOLA

Korhonen Ritva, puh. 0500 242 782, sähköposti: ritva.korhonen@vuokattisport.fi
ravintolapalvelut / ravintolapäällikkö

Korhonen Tiina, puh. 050 5766 144, sähköposti: tiina.korhonen@vuokattisport.fi
ravintolapalvelut / keittiöpäällikkö


KIINTEISTÖT & HUOLTO

Sorsa Urpo, puh. 0500 284 084, sähköposti: urpo.sorsa@vuokattisport.fi
huoltopäällikkö


MYYNTIPALVELU

Lindeman Sanna, puh. 0444 148 806, sähköposti: sanna.lindeman@vuokattisport.fi
myyntipalvelu

Lukkari Minna, puh. 0444 148 802, sähköposti: minna.lukkari@vuokattisport.fi
myyntipalvelu

Lukkaroinen Ida puh. 0444 148 808, sähköposti: ida.lukkaroinen@vuokattisport.fi
myyntipalvelu


OHJAAJAT

Kumpulainen Mika, puh. 0440 677 826, sähköposti: mika.kumpulainen@vuokattisport.fi
liikunnanohjaaja AMK

Väisänen Jenni, puh. 0440 677 819, sähköposti: jenni.vaisanen@vuokattisport.fi
liikunnanohjaaja AMK

VALMENNUS / TESTAUS – OLYMPIC TRAINING CENTER

Kuisma Antti, puh. 0440 727 251, sähköposti: antti.kuisma@vuokattisport.fi
valmentaja / yhdistetty

Myllylä Toni, puh. 050 434 8565, sähköposti: toni.myllyla@hotmail.com
valmentajapankki / valmentaja

Virtanen Mikko, puh.0500 772 695, sähköposti: mikko.virtanen@vuokattisport.fi
testauspäällikkö
valmentaja

Uotila Jyrki, puh. 0400 628 794, sähköposti: jyrki.uotila@vuokattisport.fi
testiaseman varaukset

Oona Kettunen , sähköposti: oona.kettunen@vuokattisport.fi
testiaseman varaukset

OPETUS – VUOKATTI SPORT ACADEMY

OPINTOSIHTEERI
Rantala-Sorsa Eija
, puh. 050 5706 392, sähköposti: eija.rantala-sorsa@vuokattisport.fi


Immonen Arto, puh. 0444 148 828,  sähköposti: arto.immonen@vuokattisport.fi
opettaja

Jylhänkangas Ilkka, puh. 0445 595 805, sähköposti: ilkka.jylhankangas@vuokattisport.fi
liikunnanopettaja

Kotikumpu Piia, puh. 0440 677818, sähköposti: piia.kotikumpu@vuokattisport.fi
opettaja

Räihä Jussi, puh. 0440 677 820, sähköposti: jussi.raiha@vuokattisport.fi
opettaja ja hiihdonopettajakoulutus (SHOry)

Tuononen Mira, puh. 0440 647 575, sähköposti: mira.tuononen@vuokattisport.fi
opettaja, opinto-ohjaaja

Vähäsöyrinki Päivi, puh. 044 0677 825, sähköposti: paivi.vahasoyrinki@vuokattisport.fi
hierojakurssin johtaja

 

TALOUSHALLINTO

Piirainen Anne, puh. 040 7090 929, sähköposti: anne.piirainen@vuokattisport.fi
talousjohtaja

Korhonen Maija-Liisa, puh. 0444 148 807, sähköposti: maija-liisa.korhonen@vuokattisport.fi
taloushallinto-osasto

Immonen Sari, puh. 0444 148 801 , sähköposti: sari.immonen@vuokattisport.fi
taloushallinto-osasto

Jaakola Marika, puh. 0444 148 824 , sähköposti: marika.jaakola@vuokattisport.fi
taloushallinto-osasto

Okkonen Tarja, puh. 0444 148 803, sähköposti: tarja.okkonen@vuokattisport.fi
kirjanpitäjä


 


KESÄTARJOUS! | MAJOITUS -20%

Varaa nyt, koska tarjouksemme on voimassa vain rajoitetun ajan. Tarjous koskee uusia varauksia heinä- ja elokuulle.

Kesälomakausi lähestyy ja niiden kunniaksi haluamme tarjota kaikille aktiivisille lomalaisille huippumahdollisuuden nauttia liikunnallisesta lomasta Suomen kauneimmissa ja parhaissa aktiivilomapuitteissa Vuokatti Sportilla.

Varaa lomasi nyt niin tarjoamme heinä-elokuun varauksiin majoituksesta -20 %. Tarjous koskee uusia varauksia. Saat alennuksen myös aktiivilomapaketteihin olemalla yhteydessä myyntipalveluumme. Tarjous ei koske Fun & Sport perhelomia.

SPORT RESORT MAJOITUS – VARAA NYT -20% »