YHTEYSTIEDOT – SPORT ACADEMY

Korkeakoulutus / Täydennyskoulutus

 

Räihä Jussi, puh. 0440 677 820, sähköposti: jussi.raiha@vuokattisport.fi
opettaja ja hiihdonopettajakoulutus (SHOry)


Ammatillinen Koulutus

 

Ilkko Raisa, puh. 044 7974594, sähköposti: raisa.ilkko@kao.fi
Koulutuspäällikkö

Rantala-Sorsa Eija, puh. 044 714 8291, sähköposti: eija.rantala-sorsa@vuokattisportacademy.fi
opintosihteeri

Immonen Arto, puh. 044 715 9654,  sähköposti: arto.immonen1@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Jylhänkangas Ilkka, puh. 044 710 0108, sähköposti: ilkka.jylhankangas@vuokattisportacademy.fi
LitM, opettaja

Kari Jaana, puh. 044 715 7080, sähköposti: jaana.kari@vuokattisportacademy.fi
LitT, kehittäjä

Kotikumpu Piia, puh. 044 715 7568, sähköposti: piia.kotikumpu@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Pakkala-Juntunen Sanna, puh. 040 5425 222, sähköposti: sanna.pakkala-juntunen@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Pyykönen Kukka-Maaria, puh. 044 7101 304, sähköposti: kukka-maaria.pyykonen@vuokattisportacademy.fi
opettaja (vapaalla)

Pääkkönen Elisa, puh. 040 159 8922, sähköposti: elisa.paakkonen@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Tuononen Mira, puh. 044 710 1140, sähköposti: mira.tuononen@vuokattisportacademy.fi
opettaja, opinto-ohjaaja

Vähäsöyrinki Päivi, puh. 044 715 9667, sähköposti: paivi.vahasoyrinki@vuokattisportacademy.fi
opettaja


TIEDUSTELUT

Opintosihteeri
Nina Schroderus
Puh. 050 5706 392
nina.schroderus@vuokattisport.fi

Jyrki Uotila
Puh. 0400 628 794
jyrki.uotila@vuokattisport.fi


Palveluiden yhteystiedot

Vastaanotto

ma-su klo 7-21

Puh. 08 61 911
sporthotel@vuokattisport.fi

Myyntipalvelu
ma-pe klo 8-16
Puh.  08 619 1500
myyntipalvelu@vuokattisport.fi

Käynti- ja postiosoite
Vuokatti Sport
Opistontie 4
88610 Vuokatti

KARTTA JA AJO-OHJEET >>   YHTEYDENOTTOLOMAKE>>

 


Ruokaravintola O’las & Aulakahvio , puh. 0444 148 810


Vuokatti Sport Testiasema,
Jyrki Uotila puh. 0400 628794 sähköposti: jyrki.uotila@vuokattisport.fi
Mikko Virtanen puh. 0500 772 695 sähköposti: mikko.virtanen@vuokattisport.fi

Käyntiosoite: Kidekuja 2, 88610 Vuokatti
NETTIAJANVARAUS  >>


 


Henkilökunnan yhteystiedot

JOHTO

Varjonen Mari
VUOKATTI SPORT / VUOKATTI SPORT RESORT
toimitusjohtaja 
puh. 046 923 4653
sähköposti: mari.varjonen@vuokattisport.fi

Johan Uunila
VUOKATTI SPORT
myynti- ja kaupallinen johtaja
puh. 0407740024
sähköposti: johan.uunila@vuokattisport.fi

Hartonen Jukka
VUOKATTI SPORT
talousjohtaja
puh. 0500 646 276
sähköposti: jukka.hartonen@vuokattisport.fi

Ähtävä Ann-Mary
VUOKATTI SPORT
operatiivinen johtaja
puh. 044 307 5759
sähköposti: ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi

Klemetti Jani
VUOKATTI SPORT
hotellijohtaja
puh. 050 3640965
sähköposti: jani.klemetti@vuokattisport.fi

Pelkonen Jyri
VUOKATTI SPORT OLYMPIC TRAINING CENTER
Olympic Training Centerin johtaja (kv)
puh. 040 8445 882
sähköposti: jyri.pelkonen@vuokattisport.fi

Virtanen Mikko
VUOKATTI SPORT OLYMPIC TRAINING CENTER
Olympic Training Centerin johtaja (kotimaa)
puh.0500 772 695
sähköposti mikko.virtanen@vuokattisport.fi

 


VUOKATIN SÄÄTIÖN HALLITUS

Markku Haapasalmi
puheenjohtaja
Suomen Hiihtoliitto

Ismo Hämäläinen
Suomen Hiihtoliitto

Petri Raatikainen
Suomen Hiihtoliitto

Kari Partanen
varapuheenjohtaja
Kainuun Liikunta

Teemu Takalo
Kainuun Liikunta

Anni Miettunen 
Kajaanin kaupungin koulutusliikelaitos


RAVINTOLA

Klemetti Jani puh. 050 3640965
sähköposti: jani.klemetti@vuokattisport.fi
ravintolapalvelut / ravintolapäällikkö

Korhonen Tiina, puh. 050 5766 144
sähköposti: tiina.korhonen@vuokattisport.fi
ravintolapalvelut / keittiöpäällikkö


KIINTEISTÖT & HUOLTO

Sorsa Urpo, puh. 0500 284 084
sähköposti: urpo.sorsa@vuokattisport.fi
huoltopäällikkö

_________________________________________________________________________________________

LADUT & REITIT

Hakkarainen Harri, puh. 044 274 8602
sähköposti: harri.hakkarainen@vuokattisport.fi
olosuhdevastaava


MYYNTIPALVELU

Lindeman Sanna, puh. 0444 148 806  
sähköposti: sanna.lindeman@vuokattisport.fi
myyntipalvelu

Lukkari Minna, puh. 0444 148 802  
sähköposti: minna.lukkari@vuokattisport.fi
myyntipalvelu

Rolig Jessika, puh. 0451149947
sähköposti: jessika.rolig@vuokattisport.fi
markkinointi ja myynti


OHJAAJAT

Juurikorpi Tuuli 
Opintovapaalla

Kumpulainen Mika, puh. 0440 677 826
sähköposti: mika.kumpulainen@vuokattisport.fi
liikunnanohjaaja AMK

Räihä Jussi
sähköposti: jussi.raiha@vuokattisport.fi
opettaja ja hiihdonopettajakoulutus (SHOry)

 

VALMENNUS / TESTAUS – OLYMPIC TRAINING CENTER

Virtanen Mikko, puh.0500 772 695
sähköposti: mikko.virtanen@vuokattisport.fi
testauspäällikkö
valmentaja

Uotila Jyrki, puh. 0400 628 794
sähköposti: jyrki.uotila@vuokattisport.fi
testiaseman varaukset

AMMATILLINEN KOULUTUS – VUOKATTI SPORT ACADEMY

Kuosmanen Anu, puh. 044 7970828
sähköposti: anu.kuosmanen@kao.fi
rehtori

Ilkko Raisa, puh. 044 7974594
sähköposti: raisa.ilkko@kao.fi
koulutuspäällikkö

Haverinen Päivi, puh. 044 7970832  
sähköposti: paivi.haverinen@kao.fi
opinto-ohjaaja

Rantala-Sorsa Eija, puh. 044 714 8291
sähköposti: eija.rantala-sorsa@kao.fi
opintosihteeri

Immonen Arto, puh. 044 715 9654
sähköposti: arto.immonen1@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Jylhänkangas Ilkka, puh. 044 710 0108
sähköposti: ilkka.jylhankangas@vuokattisportacademy.fi
LitM, opettaja

Kari Jaana, puh. 044 715 7080  
sähköposti: jaana.kari@vuokattisportacademy.fi
LitT, kehittäjä

Kemppi Johanna puh. 040 1985618
sähköposti: johanna.kemppi@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Kotikumpu Piia, puh. 044 715 7568
sähköposti: piia.kotikumpu@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Pakkala-Juntunen Sanna, puh. 040 5425 222
sähköposti: sanna.pakkala-juntunen@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Partanen Karoliinapuh. 040 350 4753
sähköposti: karoliina.partanen@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Pääkkönen Elisa, puh. 040 159 8922
sähköposti: elisa.paakkonen@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Vähäsöyrinki Päivi, puh. 044 715 9667
sähköposti: paivi.vahasoyrinki@vuokattisportacademy.fi
opettaja

 

TALOUSHALLINTO

Jukka Hartonen, puh. 0500 646 276
sähköposti: jukka.hartonen@vuokattisport.fi
talousjohtaja

Okkonen Tarja, puh. 0444 148 803
sähköposti: tarja.okkonen@vuokattisport.fi
kirjanpitäjä

Immonen Sari, puh. 0444 148 801
sähköposti: sari.immonen@vuokattisport.fi
taloushallinto-osasto