YHTEYSTIEDOT|

PALVELUIDEN YHTEYSTIEDOT

Vastaanotto
ma-su klo 7-21

Puh. 08 61 911
sporthotel@vuokattisport.fi

HUOM! POIKKEUS AUKIOLOAIKAAN: PE 27.5. vastaanotto sulkeutuu jo klo 19. Otathan yhteyttä ennakkoon, mikäli saavut majoittumaan tämän jälkeen.

Myyntipalvelu
ma-pe klo 8-16
Puh.  08 619 1500
myyntipalvelu@vuokattisport.fi

Käynti- ja postiosoite
Vuokatti Sport
Opistontie 4
88610 Vuokatti

KARTTA JA AJO-OHJEET >>   YHTEYDENOTTOLOMAKE>>


Hierontapoli 

ma – ti klo 13:00 – 17:00, ke- to klo 14:00 – 18:00
NETTIAJANVARAUS  >>
Puh. 0444 148 809

Muina aikoina palvelee vastaanotto:
Puh. 08 61911sporthotel@vuokattisport.fi


Fysiopoli

Könttä Anu, puh. 0444 148 854, sähköposti: anu.kontta@vuokattisport.fi
Fysioterapeutti, liikunnanohjaaja AMK

Helkama Outi, puh. 044 0677 818, sähköposti: outi.helkama@vuokattisport.fi
Fysioterapeutti


Hiihtotunneli, puh. 0444 148 812, sähköposti: hiihtoputki@vuokattisport.fi
Käyntiosoite: Kidekuja 2, 88610 Vuokatti


Aulakahvio (päärakennus), puh. 0444 148 810


Ruokaravintola O’las, puh. 0444 148 810


Vuokatti Sport Testiasema,
Jyrki Uotila puh. 0400 628794 sähköposti: jyrki.uotila@vuokattisport.fi
Mikko Virtanen puh. 0500 772 695 sähköposti: mikko.virtanen@vuokattisport.fi

Käyntiosoite: Vuokatinhovintie 2, 88610 Vuokatti
NETTIAJANVARAUS  >>


Vuokatti areena, uimahalli sekä vuokattihalli, varaukset/ lipunmyynti puh. 0444 148 811


Uimahalli: uinninvalvonta, puh. 0443 568 025

Takaisin ylös

Henkilökunnan yhteystiedot

JOHTO

Varjonen Mari
VUOKATTI SPORT / VUOKATTI SPORT RESORT
toimitusjohtaja 
puh. 046 923 4653
sähköposti: mari.varjonen@vuokattisport.fi

Klemetti Jani
VUOKATTI SPORT
hotellijohtaja
puh. 050 3640965
sähköposti: jani.klemetti@vuokattisport.fi

Hartonen Jukka
VUOKATTI SPORT
talousjohtaja
puh. 0500 646 276
sähköposti: jukka.hartonen@vuokattisport.fi

Pelkonen Jyri
VUOKATTI SPORT OLYMPIC TRAINING CENTER
valmennuskeskuksen johtaja
puh. 040 8445 882
sähköposti: jyri.pelkonen@vuokattisport.fi

Virtanen Mikko
VUOKATTI SPORT OLYMPIC TRAINING CENTER
olympiavalmennuskeskuksen johtaja
puh.0500 772 695,
sähköposti mikko.virtanen@vuokattisport.fi

Ähtävä Ann-Mary
VUOKATTI SPORT
kehitys- ja tapahtumajohtaja
puh. 044 307 5759
sähköposti: ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi


VUOKATIN SÄÄTIÖN HALLITUS

Markku Haapasalmi
puheenjohtaja
Suomen Hiihtoliitto

Ismo Hämäläinen
Suomen Hiihtoliitto

Mikko Saarinen
Suomen Hiihtoliitto

Kari Partanen
varapuheenjohtaja
Kainuun Liikunta

Teemu Takalo
Kainuun Liikunta

Anssi Tuominen
Kajaanin kaupungin koulutusliikelaitos


RAVINTOLA

Klemetti Jani puh. 050 3640965, sähköposti: jani.klemetti@vuokattisport.fi
ravintolapalvelut / ravintolapäällikkö

Korhonen Tiina, puh. 050 5766 144, sähköposti: tiina.korhonen@vuokattisport.fi
ravintolapalvelut / keittiöpäällikkö


KIINTEISTÖT & HUOLTO

Sorsa Urpo, puh. 0500 284 084, sähköposti: urpo.sorsa@vuokattisport.fi
huoltopäällikkö

_________________________________________________________________________________________

LADUT & REITIT

Ähtävä Jani, puh. 0500 687 188, sähköposti: jani.ahtava@vuokattisport.fi
olosuhdevastaava


MYYNTIPALVELU

Kuorelahti Topi puh. 0444148883, sähköposti: topi.kuorelahti@vuokattisport.fi
myyntipäällikkö

Lindeman Sanna, puh. 0444 148 806, sähköposti: sanna.lindeman@vuokattisport.fi
myyntipalvelu

Lukkari Minna, puh. 0444 148 802, sähköposti: minna.lukkari@vuokattisport.fi
myyntipalvelu

Lukkaroinen Ida puh. 0444 148 808, sähköposti: ida.lukkaroinen@vuokattisport.fi
myyntipalvelu

Vuorenmaa Markus puh. 0400777227, sähköposti: markus.vuorenmaa@vuokattisport.fi
seurakoordinaattori

Rajaniemi Riikka puh. 0444932876, sähköposti: riikka.rajaniemi@vuokattisport.fi
tapahtumakoordinaattori


OHJAAJAT

Juurikorpi Tuuli puh. 0440 677 819, sähköposti: tuuli.juurikorpi@vuokattisport.fi
LitK

Kumpulainen Mika, puh. 0440 677 826, sähköposti: mika.kumpulainen@vuokattisport.fi
liikunnanohjaaja AMK

Könttä Anu, puh. 0444 148 854, sähköposti: anu.kontta@vuokattisport.fi
Fysioterapeutti, liikunnanohjaaja AMK

Räihä Jussi, puh. 0440 677 820, sähköposti: jussi.raiha@vuokattisport.fi
opettaja ja hiihdonopettajakoulutus (SHOry)

 

VALMENNUS / TESTAUS – OLYMPIC TRAINING CENTER

Virtanen Mikko, puh.0500 772 695, sähköposti: mikko.virtanen@vuokattisport.fi
testauspäällikkö
valmentaja

Kuisma Antti, puh. 0440 727 251, sähköposti: antti.kuisma@vuokattisport.fi
valmentaja / yhdistetty

Uotila Jyrki, puh. 0400 628 794, sähköposti: jyrki.uotila@vuokattisport.fi
testiaseman varaukset

Kettunen Oona, sähköposti: oona.kettunen@vuokattisport.fi
testiaseman varaukset

AMMATILLINEN KOULUTUS – VUOKATTI SPORT ACADEMY

Kuosmanen Anu, puh. 044 7970828, sähköposti: anu.kuosmanen@kao.fi
rehtori

Ilkko Raisa,puh. 044 7974594, sähköposti: raisa.ilkko@kao.fi
koulutuspäällikkö

Rantala-Sorsa Eija, puh. 044 714 8291, sähköposti: eija.rantala-sorsa@vuokattisportacademy.fi
opintosihteeri

Immonen Arto, puh. 044 715 9654,  sähköposti: arto.immonen1@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Jylhänkangas Ilkka, puh. 044 710 0108, sähköposti: ilkka.jylhankangas@vuokattisportacademy.fi
LitM, opettaja

Kari Jaana, puh. 044 715 7080, sähköposti: jaana.kari@vuokattisportacademy.fi
LitT, kehittäjä

Kotikumpu Piia, puh. 044 715 7568, sähköposti: piia.kotikumpu@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Pakkala-Juntunen Sanna, puh. 040 5425 222, sähköposti: sanna.pakkala-juntunen@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Pääkkönen Elisa, puh. 040 159 8922, sähköposti: elisa.paakkonen@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Tuononen Mira, puh. 044 710 1140, sähköposti: mira.tuononen@vuokattisportacademy.fi
opettaja, opinto-ohjaaja

Vähäsöyrinki Päivi, puh. 044 715 9667, sähköposti: paivi.vahasoyrinki@vuokattisportacademy.fi
opettaja

 

TALOUSHALLINTO

Jukka Hartonen, puh. 0500 646 276, sähköposti: jukka.hartonen@vuokattisport.fi
talousjohtaja

Okkonen Tarja, puh. 0444 148 803, sähköposti: tarja.okkonen@vuokattisport.fi
kirjanpitäjä

Immonen Sari, puh. 0444 148 801 , sähköposti: sari.immonen@vuokattisport.fi
taloushallinto-osasto

 


 

Takaisin ylös

Laskutustiedot

Laskutusosoite

Pyydämme lähettämään laskunne ensisijaisesti verkkolaskuna.

Laskutukseen liittyvät tiedustelut
laskutus@vuokattisport.fi
invoices@vuokattisport.fi

Laskutuslisämme on 8€


VUOKATTI SPORT RESORT

Verkkolaskut
Vuokatti Sport Resort Oy
TE003710592409
Operaattori: Tieto Oyj
Välittäjätunnus: 003701011385

Paperilaskut
Vuokatti Sport Resort Oy
PL 1306
02066 DOCUSCAN

Sähköpostilla: tieto_pl1306@xbs-salo.com


VUOKATIN SÄÄTIÖ

Verkkolaskut
Vuokatin Säätiö sr
TE003701952003
Operaattori: Tieto Oyj
Välittäjätunnus: 003701011385

 Paperilaskut
Vuokatin Säätiö sr
PL 1304
02066 DOCUSCAN

Sähköpostilla: tieto_pl1304@xbs-salo.com

Takaisin ylös