Henkilökunnan yhteystiedot

JOHTO

Halonen Veikko
VUOKATTI SPORT / VUOKATTI SPORT RESORT
toimitusjohtaja
puh. 0400 689 250
sähköposti: veikko.halonen@vuokattisport.fi

Riihivuori Tomi-Pekka
VUOKATTI SPORT
myyntijohtaja
puh. 044 414 8828
sähköposti: tomi-pekka.riihivuori@vuokattisport.fi

Hartonen Jukka
VUOKATTI SPORT
talousjohtaja
puh. 0500 646 276
sähköposti: jukka.hartonen@vuokattisport.fi

Tuononen Mika
VUOKATTI SPORT
rehtori
puh. 050 5272 507
sähköposti: mika.tuononen@vuokattisport.fi

Pelkonen Jyri
VUOKATTI SPORT OLYMPIC TRAINING CENTER
valmennuskeskuksen johtaja
puh. 040 8445 882
sähköposti: jyri.pelkonen@vuokattisport.fi

Virtanen Mikko
VUOKATTI SPORT OLYMPIC TRAINING CENTER
Olympiavalmennuskeskuksen johtaja
puh.0500 772 695,
sähköposti mikko.virtanen@vuokattisport.fi


Kiviniemi Minna, puh. 0440677824, sähköposti: minna.kiviniemi@vuokattisport.fi
vastaanottopäällikkö

Ähtävä Ann-Mary, puh. 044 307 5759, sähköposti: ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi
urheilutapahtumat


RAVINTOLA

Klemetti Jani puh. 050 3640965, sähköposti: jani.klemetti@vuokattisport.fi
ravintolapalvelut / ravintolapäällikkö

Korhonen Tiina, puh. 050 5766 144, sähköposti: tiina.korhonen@vuokattisport.fi
ravintolapalvelut / keittiöpäällikkö


KIINTEISTÖT & HUOLTO

Sorsa Urpo, puh. 0500 284 084, sähköposti: urpo.sorsa@vuokattisport.fi
huoltopäällikkö

_________________________________________________________________________________________

LADUT & REITIT

Ähtävä Jani, puh. 0500 687 188, sähköposti: jani.ahtava@vuokattisport.fi
olosuhdevastaava


MYYNTIPALVELU

Lindeman Sanna, puh. 0444 148 806, sähköposti: sanna.lindeman@vuokattisport.fi
myyntipalvelu

Lukkari Minna, puh. 0444 148 802, sähköposti: minna.lukkari@vuokattisport.fi
myyntipalvelu

Lukkaroinen Ida puh. 0444 148 808, sähköposti: ida.lukkaroinen@vuokattisport.fi
myyntipalvelu (vanhempainvapaalla)


OHJAAJAT

Juurikorpi Tuuli puh. 0440 677 819, sähköposti: tuuli.juurikorpi@vuokattisport.fi
LitK

Kumpulainen Mika, puh. 0440 677 826, sähköposti: mika.kumpulainen@vuokattisport.fi
liikunnanohjaaja AMK

Könttä Anu, puh. 0444 148 854, sähköposti: anu.kontta@vuokattisport.fi
liikunnanohjaaja AMK

Räihä Jussi, puh. 0440 677 820, sähköposti: jussi.raiha@vuokattisport.fi
opettaja ja hiihdonopettajakoulutus (SHOry)

 

VALMENNUS / TESTAUS – OLYMPIC TRAINING CENTER

Virtanen Mikko, puh.0500 772 695, sähköposti: mikko.virtanen@vuokattisport.fi
testauspäällikkö
valmentaja

Kuisma Antti, puh. 0440 727 251, sähköposti: antti.kuisma@vuokattisport.fi
valmentaja / yhdistetty

Uotila Jyrki, puh. 0400 628 794, sähköposti: jyrki.uotila@vuokattisport.fi
testiaseman varaukset

Kettunen Oona, sähköposti: oona.kettunen@vuokattisport.fi
testiaseman varaukset

AMMATILLINEN KOULUTUS – VUOKATTI SPORT ACADEMY

Rantala-Sorsa Eija, puh. 044 714 8291, sähköposti: eija.rantala-sorsa@vuokattisportacademy.fi
opintosihteeri

Immonen Arto, puh. 044 715 9654,  sähköposti: arto.immonen1@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Jylhänkangas Ilkka, puh. 044 710 0108, sähköposti: ilkka.jylhankangas@vuokattisportacademy.fi
LitM, opettaja

Kari Jaana, puh. 044 715 7080, sähköposti: jaana.kari@vuokattisportacademy.fi
LitT, kehittäjä

Kotikumpu Piia, puh. 044 715 7568, sähköposti: piia.kotikumpu@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Pyykönen Kukka-Maaria, puh. 044 7101 304, sähköposti: kukka-maaria.pyykonen@vuokattisportacademy.fi
opettaja

Tuononen Mira, puh. 044 710 1140, sähköposti: mira.tuononen@vuokattisportacademy.fi
opettaja, opinto-ohjaaja

Vähäsöyrinki Päivi, puh. 044 715 9667, sähköposti: paivi.vahasoyrinki@vuokattisportacademy.fi
opettaja

 

TALOUSHALLINTO

Jukka Hartonen, puh. 0500 646 276, sähköposti: jukka.hartonen@vuokattisport.fi
talousjohtaja

Okkonen Tarja, puh. 0444 148 803, sähköposti: tarja.okkonen@vuokattisport.fi
kirjanpitäjä

Immonen Sari, puh. 0444 148 801 , sähköposti: sari.immonen@vuokattisport.fi
taloushallinto-osasto

 


 


IHANAN LOMAN TARJOUS:

Vuokatti Chalets huoneistot alk. 120 € vuorokausi !

Tarjous voimassa 28.8.2020.

VARAA NYT »