Ilmoittautuneet 28.3. mennessä

To 28.3. mennessä ilmoittautuneet:

 

Adalia Uusitalo 100m
Alex Alajoki 100m
Alvari Lehikoinen 100m
Anilia Uusitalo 100m
Eevi Leinonen 100m
Ella Palola 100m
Ellen Huoman 100m
Elmiina Parikka 100m
Elsi Niskanen 100m
Elsi Paavola 100m
Frida Halonen 100m
Helmer Taskila 100m
Heta Keskitalo 100m
Hilda Pääkkönen 100m
Hilma Gull 100m
Iisa Simonen 100m
Ingrid Wallin 100m
Inkeri Korhonen 100m
Jaakko Aitavaara 100m
Jarkko Kuvaja 100m
Johan Tuhkasaari 100m
Joona Haataja 100m
Joona Moisanen 100m
Julia Pesonen 100m
Julius Nissinen 100m
Julius Nissinen 100m
Kaisla Koskenniemi 100m
Kalle Härkönen 100m
Kaur Kurss 100m
Kiira Lipponen 100m
Lilja Kuljukka 100m
Lotta Stenius 100m
Lumi Virtanen 100m
Lumi vuohensalo 100m
Martta Kylmälä 100m
Melina Unga 100m
Mette Kotikumpu 100m
Miida Härkönen 100m
Miio Lipsanen 100m
Monika Terentjeva 100m
Nelle Huotari 100m
Niilo Keskitalo 100m
Nikolas Määttä 100m
Noel Hämäläinen 100m
Onni Purola 100m
Peetu Moisanen 100m
Roope Kuisma 100m
Seela Pyy 100m
Stella Taskila 100m
Tauno Korhonen 100m
Urho Heikkinen 100m
Veikka Venäläinen 100m
Ylikojola Eevi 100m
Aino Nevanperä 200m
Aliisa Mikitänjärvi 200m
Anton Gornistov 200m
Eevi Kamula 200m
Eevi Niskanen 200m
Ella Keskitalo 200m
Fiona Nikula 200m
Ida Juntunen 200m
Iivo Koivunen 200m
Joel Virtanen 200m
Julius Määttä 200m
Juuli Haataja 200m
Leo Stenius 200m
Mikael Farin 200m
Minnea Kylmälä 200m
Moona Vuohensalo 200m
Niilo Sirviö 200m
Niki Suomi 200m
Oliver Pyy 200m
Oona Heikkinen 200m
Sirely Kurss 200m
Sofia Halonen 200m
Taimi Mikkonen 200m
Veikko Leinonen 200m
Aarre Kuljukka 500m
Aino Keskitalo 500m
Ariel Muhonen 500m
Artturi Hakkarainen 500m
Atte Sirviö 500m
Edith Juntunen 500m
Eetu Heikkinen 500m
Elina Moisanen 500m
Elsa Möttönen 500m
Helmi Väyrynen 500m
Hilma Väyrynen 500m
Huuko Härkönen 500m
Iikka Kokkonen 500m
Jade Räisänen 500m
Kalle Brotkin 500m
Kiia Hyvönen 500m
Lilja Palola 500m
Minea Määttä 500m
Minttu Tolonen 500m
Nea Kinnunen 500m
Niilo Simonen 500m
Noeli Huotari 500m
Oiva Palola 500m
Piipponen Pyry-Jaakko 500m
Sammel Taskila 500m
Sasu Huotari 500m
Tilda Lindeman 500m
Tuomas Patrikainen 500m
Viena Kumpulainen 500m
Vilho Kumpulainen 500m
Elias Hyvönen 1km
Elsa Brotkin 1km
Emmi Parikka 1km
Judit Taskila 1km
Kaarlo Kuljukka 1km
Kasperi Kamula 1km
Lauri väliheikki 1km
Leo Impivaara 1km
Lissu Härkönen 1km
Mauno Gull 1km
Milene Nikula 1km
Piipponen Peppi-Maria 1km
Riku Moisanen 1km
Saana Immonen 1km
Saga Nordkvist 1km
Tinja Parkkisenniemi 1km
Aapo Sirviö 1,5 km
Aliisa Tani 1,5 km
Iia Leivoja 1,5 km
Jatta Karvonen 1,5 km
Kiira Sirviö 1,5 km
Peetu Kamula 1,5 km

Competition Info

Transponders and bibs:

Organizer will hand out bibs and transponders each day on the stadium area 45min before the race. After race give bib and transponder back to organizer.
For the heats athlete will have also number bib for leg.  Number needs to be in left leg  below the knee.

 

TCM:

Thu (sprint)  TCM Fri Sprint
Fri (Sat 10km+ Sun 20km)  TCM Sat+ Sun

 

Courses:
Sprint 1,4 km      3,3 km course

 

Stadium:

Map Here

 

Toilets/dressing rooms

Five toilets are located near Stadium area.

Results

results friday sprint


Competition Info Kainuun Talvikisat

Kilpailuohjeet/ Competition Info:

Kilpailurata on suljettu klo 11 alkaen muilta käyttäjiltä ja hiihtosuunnat kääntyy kilpailuratojen mukaisiksi. Latu tällöin lämmittelykäytössä.
Kilpailunumerot ja transponderit jaetaan huoltohallilta.

Competition courses will be closed for competition at 11am.
Bibs and transponders will be given from ski service hall close to the stadium.

 

Pukutilat/Dressing rooms:

Urheilijoiden pukutilat sijaitsevat Huoltohallin huoltotiloissa 5&6.
Suihkutilat sijaitsevat Vuokatin Urheiluopiston Pallohallin pukutiloissa.

Dressing rooms will be in ski service hall rooms 5&6.
Showers are located in Pallohalli near Vuokatti Sport reception.

 

Kahvila&Ruokailu/ Lunch&cafeteria:

Kainuun Hiihtoseuran kioski palvelee kilpailustadionilla.
Lounas ravintola O’laksessa klo 11-14 ja päivällinen 17-20.

Lunch 11-14 at Restaurant O’las.

Palkintojen jako/Prize giving: 

Palkinnot jaetaan stadionilla välittömästi sarjan tulosten valmistuttua. M/N10 ja M/N12 sarjoissa palkitaan kaikki. Muissa sarjoissa 3 parasta.

Prize giving at the stadium right after results are ready. Three best will be awarded.


OC/kisajärkkärit

Chief of competition
Jyrki Uotila FIN

TD
Vahur Leemets EST

TDA
Pinja Ojanen FIN

Chief of Fluor testing
Jyri  Pelkonen FIN

Fluor testing FIS Controllers
Mikko Rantanen FIN & Jussi Prykäri FIN

Race secretary
Mette Leskinen mette.leskinen@vuokattisport.fi  and Saana Tuononen saana.tuononen@vuokattisport.fi

Event coordinator
Ann-Mary Ähtävä  ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi

Courses
Niko Mitrunen and Onni Huttunen

Stadium
Urpo Sorsa

Result service
Harri Hakkarainen & Co

Speaker
Aki Pajunoja

Streaming
Topi Kuorelahti

FIRST AID
Friday Tuomo Aidanpää +358400381989
Saturday and Sunday Juho Lukkari +358442187001

Accommodation
salesoffice Minna & Sanna    sales@vuokattisport.fi

 


Reitit/Courses

Lähtö ja maali tekniikkarinteen uudella rullahiihtostadionilla

Stadium area in the new rollerski tracks.

La/Sat

Sprintti M ja N 1,6km kartta /Sprint M/W 1,6km course

Sprintti U18 1,3km kartta/Sprint M/W18 1,3km course

Stadion sprintti karsinta

Stadion sprintti erät

Su/Sun

5 km normimatkat/ 5km course normal distances

Stadion väliaikakisa


Kilpailuinfo

Lähtö- ja maalialue sijaitsee tekniikkarinteen stadionilla. Autot on jätettävä Vuokatti Areenan , Vuokatti Sportin, hiihtotunnelin tai Sokos Hotellin parkkipaikalle.

Verryttelyalueena voi käyttää stadionin läheisyydessä olevia kevyen liikenteen väyliä.

Start and finish area is at the Roller Skiing Track in front of  skijumping hills.

Car parking is next to the Vuokatti Areena, Vuokatti Sport, skitunnel or at Sokos Hotel.

For warming up you can use pedestrian roads near the stadium area.

 

Joukkueenjohtajien kokous (sprintti+normimatka) perjantaina 15.9. klo 18 Isö-Pölly luentotilassa. Mahdollisuus osallistua myös Teams-linkin kautta.

JJ-kokous Rulla-SM 16-17.9. 2023

TCM on Fri 15th at 6 pm (sprint and distance) in lecture room Isopölly only in Finnish. Remote participation is also possible. Start list is published on Tue 12th and will be confirmed in the TCM on Fri 15th.

Rullarata on suljettuna SM-kisojen vuoksi seuraavasti muulta rullailulta/ roller ski track is only available for competitors:

La/Sat 16.9. klo/at 8-16 tekniikkarinteen ympäristö
Su/Sun 17.9. klo/at 8-15 distanssireitti

Lauantaina harjoittelukäytössä sokkarin ja tenetin lenkit. Kurusta ei kääntymistä huoltohallille. Vältetään vaaratilanteita tunnelin risteyskohdassa.

 

Pukutilat ja WC:t  pallohallilla

-Numeroliivit jaetaan lähtö- ja maalialueella sijaitsevasta teltasta. Kilpailutoimisto avataan molempina päivinä klo 8:30.

-Kypärä ja lasit ovat pakolliset.

-Marwen (6) rullat jaetaan numeroliivipisteen viereisestä teltasta. Kaikki siteet NNN.

-Sauvoissa on oltava sommat joiden halkaisija on ≥30 mm. Sommat täytyy olla kiinnitettynä enintään 45mm päästä sauvan piikistä.

 

-Number bib delivery from the competition office tent, located next to start and finish area. Opens on Sat and Sun at 8.30 am.

-Helmet and eye wear are obligatory.

-Cross-Country ski poles must be used with Cross-Country skiing tips must
be used. Alternatively poles tips must have safety rigid plastic protections
with diameter ≥30 mm. These protections must be placed maximum 45 mm
above the metallic tips.

-Roller skis are from Marwe.  Classic roller skis wheel speed number 6. All bindings are NNN.

 

VUOKATTI SPORT RAVINTOLA/RESTAURANT:

Aamiainen klo 7-10, lounas la klo 11-15, päivällinen klo 17-20.
Su aamupala 7-10, lounas klo 11-15.

Breakfast at 7-10, lunch on Sat at 11-15, dinner at 17-20. 
Sun breakfast at 7-10, lunch at 11-15.

 

 

OSALLISTUMISOIKEUS

Rullahiihtokisoihin sovelletaan FIS-sääntöjä ja kotimaan kilpailusääntöjä, joiden mukaan kilpailijan tulisi osallistua omaan ikäluokkansa mukaiseen sarjaan, mikäli sellainen on saatavilla.

PALKINNOT / AWARDS

SM-kilpailujen palkintojen jako maalialueella välittömästi tulosten selvittyä.  Kolmelle parhaalle sarjoittain mitalit ja kunniapalkinnot. 16v ei SM-arvoa (ainoastaan kunniapalkinto)

Award ceremony at the start and finish area right after results are ready. Men and Women TOP 3 will be awarded. 18-20 yrs TOP 3 will be awarded. Sundays award ceremony right after the results are ready in stadium area.


Juhannustriathlon ilmoittautuneet päivitetty 19.6.

Juhannusrintti Sanna-Maria Klemetti
Juhannusrintti Johanna Komulainen
Juhannusrintti Tuula Lappalainen OTC/ Team Lappis
Juhannusrintti Johanna Oksanen
Lasten triathlon Miisa Hautamäki TriVATeam
Lasten triathlon Lauri Hiltunen
Lasten triathlon Neea Hyvönen Kajaani Gymnastics
Lasten triathlon Emil Kangas Oulu Triathlon & Cycling
Lasten triathlon Saga Kangas Oulu Triathlon & Cycling
Lasten triathlon Anniina Karjalainen KaUS
Lasten triathlon Eveliina Karjalainen KaUS
Lasten triathlon Lassi Laaksonen Naantalin Löyly
Lasten triathlon Hertta Lappalainen OTC
Lasten triathlon Olivia Leskinen
Lasten triathlon Alfons Luomala Keski-Pohjanmaan Triathlon
Lasten triathlon Rasmus Martikainen TEAM Superkompensaatio ry
Lasten triathlon Essi Miettinen Kuopio
Lasten triathlon emil mäki KIURUVEDEN URHEILIJAT
Lasten triathlon Vilma Määttä Swimming Club Vuokatti
Lasten triathlon Venla Määttä Swimming Club Vuokatti
Lasten triathlon Anniina Tikkanen Kajaanin uimaseura
Lasten triathlon Stella Tuominen Kirkkonummen taitoluisteluklubi
Lasten triathlon Daniel Turunen TDT Triathlon Club
Lasten triathlon Netta Turunen TDT Triathlon Club
Perusmatka / Olympic distance 50-54 Minna Haikonen
Perusmatka / Olympic distance MYL/Men Samu Hanhela Nastola Triathlon
Perusmatka / Olympic distance 50-54 Katri Hautakangas Oulu triathlon & cycling
Perusmatka / Olympic distance MYL/Men Otso Heikkinen
Perusmatka / Olympic distance MYL/Men Juuso Honkanen Nastola Triathlon
Perusmatka / Olympic distance MYL/Men, 24-29 Joonas Hynninen Oulu Triathlon & Cycling Club
Perusmatka / Olympic distance M40-44 Ossi Kangas OTC
Perusmatka / Olympic distance 40-44 Sami Kankkonen Triathlonteam Aquaterra
Perusmatka / Olympic distance MYL/Men, 30-34 Janne Korva
Perusmatka / Olympic distance 45-49 Jonna Kuronen Karjalan uimarit triathlon
Perusmatka / Olympic distance NYL/Women Lumi Laitinen Stamina Triathlon Club
Perusmatka / Olympic distance 45-49 Sanna Lassila Triathlon Vantaa
Perusmatka / Olympic distance 45-49 santtu laurila
Perusmatka / Olympic distance MYL/Men Matias Lautamäki MS Parma
Perusmatka / Olympic distance MYL/Men Oskari Lepistö
Perusmatka / Olympic distance MYL/Men Panu Lieto Pro Victoria / Tribase
Perusmatka / Olympic distance 30-34 Jussi Makkonen Viru Valge Sports Academy
Perusmatka / Olympic distance 40-44 Mika Marjeta Pro Victoria
Perusmatka / Olympic distance 35-39 Mika Martikainen TEAM Superkompensaatio ry
Perusmatka / Olympic distance MYL/Men Tuukka Miettinen Kuopio
Perusmatka / Olympic distance 45-49 Jussi Mikkonen
Perusmatka / Olympic distance 45-49 Harri Määttä Oulu Triathlon & Cycling
Perusmatka / Olympic distance 30-34 Jonna Nieminen
Perusmatka / Olympic distance 45-49 Jarno Omar
Perusmatka / Olympic distance 50-54 Marjukka Palin Tribabes Finland
Perusmatka / Olympic distance NYL/Women, 30-34 Juulia Piirainen
Perusmatka / Olympic distance 40-44 Ville Päivinen
perusmatka / Olympic Distance 40-44 Tuomas Pärnänen Heltri
Perusmatka / Olympic distance 40-44 Liisa Rantatulkkila Haukiputaan Heitto Triathlon
Perusmatka / Olympic Distance MYL/Men JARMO RISSANEN Koiviston Isku
Perusmatka / Olympic distance 60-64 Pasi Salmela Keski-Pohjanmaan Triathlon ry.
Perusmatka / Olympic distance 40-44 Oscar Sanhueza Pro Victoria
Perusmatka / Olympic distance NYL/Women, 45-49 Tiina Sarparanta Kaunuun Pyöräilijät
Perusmatka / Olympic distance 35-39 Ferhat Sen TriathlonSuomi
Perusmatka / Olympic distance MYL/Men, 35-39 Lev Stipakov
Perusmatka / Olympic distance 40-44 Jani Strömsholm Aquaplus
Perusmatka / Olympic distance 35-39 Mikko Tastula OTC
Perusmatka / Olympic distance 55-59 Heidi Tenhunen Helsinki Triathlon ry
Perusmatka / Olympic distance 35-39 Juuso Tilaeus
Perusmatka / Olympic distance 30-34 Tuija Timonen Sirma IL
Perusmatka / Olympic distance 45-49 Kimmo Tuunanen Lapuan Virkiä
Perusmatka / Olympic distance 45-49 Kirsi Tuunanen Lapuan Virkiä
Perusmatka / Olympic distance 24-29 Aliisa Uotila Tampereen Triathlon Klubi
Perusmatka / Olympic distance 40-44 Nikita Zhuk Helsinki Triathlon
Perusmatka / Olympic distance 40-44 Noora-Maria Tuominen Helsinki Triathlon
Perusmatka/ Olympic 55-59 Mika Somppi Xtri Lahti
Perusmatka/ Olympic 40-44 Timo Suomalainen OTC
Perusmatka/Olympic distance 45-49 Ari Saukko Oulu Triathlon & cycling
Perusmatka/Olympic distance 55-59 Pasi Surakka STC Jyväskylä
Sprintti / Sprint MYL / Men Riiko Ahonen Kraton Chemical Oy
Sprintti / Sprint MYL / Men Hannu Airila Sotkamon Jymy
Sprintti / Sprint MYL / Men Kimmo Anttonen KUTU Triathlon
Sprintti / Sprint NYL / Women Anna Dahlbacka KaUS
Sprintti / Sprint MYL / Men Timo Eronen TDT Triathlon Club
Sprintti / Sprint NYL / Women Suvi Eskola KuTu Triathlon
Sprintti / Sprint NYL / Women Susanne Frondelius Karjalan Uimarit Triathlon
Sprintti / Sprint MYL / Men Mauri Haapamäki Keski-Pohjanmaan Triathlon
Sprintti / Sprint MYL / Men Oskari Hakkarainen Swimming Club Vuokatti
Sprintti / Sprint NYL / Women Mirkka Hakola OTC
Sprintti / Sprint MYL / Men Teijo Heikkinen
Sprintti / Sprint NYL / Women Sanna Henriksson OTC
Sprintti / Sprint NYL / Women Ada Holm Otc
Sprintti / Sprint MYL / Men Ilkka Hurmansalo Multisport racing
Sprintti / Sprint NYL / Women Sari Hurmansalo TriVAteam ry
Sprintti / Sprint MYL / Men Juuso Högblom
Sprintti / Sprint MYL / Men Tomi Junkkila Kptri
Sprintti / Sprint MYL / Men Markus Jäderholm Iisalmen Visa
Sprintti / Sprint NYL / Women Heli Karhunen
Sprintti / Sprint NYL / Women Saana Karttunen Kutu triathlon
Sprintti / Sprint NYL / Women Marja Keränen
Sprintti / Sprint NYL / Women Rosaliina Kuparinen HelTri
Sprintti / Sprint MYL / Men Eero Kyllönen
Sprintti / Sprint NYL / Women Outi Laaksonen Naantali
Sprintti / Sprint MYL / Men Tatu Lappalainen Provictoria
Sprintti / Sprint MYL / Men Mikko Lehmus Kainuun Pyöräilijät
Sprintti / Sprint NYL / Women Jaana Leminen-Lahdenperä Arctic Triathlon
Sprintti / Sprint NYL / Women Maija Liuska
Sprintti / Sprint MYL / Men Ossi Lukin
Sprintti / Sprint MYL / Men Tomi Luomala Keski-Pohjanmaan Triathlon
Sprintti / Sprint NYL / Women Anu Malinen Kajaanin uimaseura
Sprintti / Sprint NYL / Women Saija Miettinen Kuopio
Sprintti / Sprint MYL / Men Juan Francisco Moreno Triatlon Atleti
Sprintti / Sprint MYL / Men Sami Muhonen Savonlinnan Riento
Sprintti / Sprint NYL / Women Aino Mäenpää ProVictoria
Sprintti / Sprint NYL / Women Erja Nieminen
Sprintti / Sprint NYL / Women Pinja Pihlajamäki KAUS
Sprintti / Sprint MYL / Men Pauli Piirainen Willtri
Sprintti / Sprint NYL / Women Meri Poijula OTC
Sprintti / Sprint MYL / Men Timo Pulkkinen Oulu
Sprintti / Sprint MYL / Men Heikki Rannikko Tuusulan Voima- Veikot
Sprintti / Sprint NYL / Women Milja Rova
Sprintti / Sprint MYL / Men Joni Seilonen Rokuan Ryhti
Sprintti / Sprint NYL / Women Hanna Selesniemi Kajaanin uimaseura
Sprintti / Sprint NYL / Women Hanna Sirviö Oulu Triathlon & Cycling
Sprintti / Sprint MYL / Men Toni Tammelander KaUS
Sprintti / Sprint MYL / Men Tero Tikkanen Kajaanin uimaseura
Sprintti / Sprint MYL / Men Jere Vihavainen TDT TRIATHLON
Sprintti / Sprint NYL / Women Karoliina Welin TDT Triathlon Club Ry
Sprintti / Sprint NYL / Women Henna Moilanen Oulun Uinti 1906 ry
Sprintti /Sprint MYL / Men Jussi Isokoski Keski-Pohjanmaan Triathlon
Sprintti /sprint MYL / Men Pekka Tervonen
Sprintti/ Sprint MYL / Men Timo Karjalainen KaUS
Sprintti/ Sprint MYL/Men Henri Vähä-Ypyä TT226
Sprintti/Sprint NYL / Women Eija Asikainen Karjalan uimarit triathlon
Sprintti/Sprint MYL / Men Antti Asikainen Karjalan uimarit triathlon
Sprintti/Sprint MYL / Men Hannu Hiltula
Suomen cup 13-19v Emma Haka-Risku Triathlonteam 226, Nokia
Suomen cup 13-19v Vilma Hautamäki TriVATeam
Suomen cup 13-19v Taija Huovinen Endurance Club Joroinen
Suomen cup 13-19v Aino Hurmansalo TriVAteam ry
Suomen cup 13-19v Isa Hänninen Stamina Triathlon Club
Suomen cup 13-19v Emma Jäderholm Iisalmen Visa
Suomen cup 13-19v Inga Kangas Oulu Triathlon & Cycling
Suomen cup 13-19v Minea Kankkonen Triathlonteam Aquaterra
Suomen cup 13-19v Filippa Kokki TDT Triathlon Club
Suomen cup 13-19v Juho Komulainen Iisalmen Visa
Suomen cup 13-19v Sanni Korhonen Stamina triathlon club
Suomen cup 13-19v Veikka Lassila Triathlon Vantaa
Suomen cup 13-19v Veikka Lassila Triathlon Vantaa
Suomen cup 13-19v Oona Liuski Swimming Club Vuokatti
Suomen cup 13-19v Elis Luomala Keski-Pohjanmaan Triathlon
Suomen cup 13-19v Minttu Meskanen TriVAteam
Suomen cup 13-19v Elmo Miettinen Kuopio
Suomen cup 13-19v Jimi Mujunen X-tri Lahti
Suomen cup 13-19v Joel Mäki KIURUVEDEN URHEILIJAT
Suomen cup 13-19v Emilia Mäntyharju Tampereen Triathlon klubi
Suomen cup 13-19v Malla Määttä Oulu Triathlon & Cycling
Suomen cup 13-19v Erik Naumanen TDT Triathlon Club
Suomen cup 13-19v Saana Paananen Triathlonteam226
Suomen cup 13-19v Ella-Lilja Pennanen Karjalan Uimarit Triathlon
Suomen cup 13-19v RIKU RISSANEN Koiviston Isku
Suomen cup 13-19v Lotta Ronkainen SCV
Suomen cup 13-19v Mark Stipakov
Suomen cup 13-19v Johannes Strömsholm Aquaplus
Suomen cup 13-19v Janna Turunen TDT Triathlon Club
Suomen cup 13-19v Onni Venäläinen Stamina TC
Suomen cup 13-19v Ella Vilmi Swimming Club Vuokatti
Suomen cup 13-19v Hilla Määttä Oulu Triathlon&Cycling

Lions lasten leijonahiihto Vuokatti 4.3. klo 10-12

Lions lasten leijonahiihto järjestetään 4.3. klo 10-12 kansallisena hiihtopäivänä Vuokatti Sportin pihakentällä.
Maksuttomassa tapahtumassa pääsee osallistumaan eritasoisille hiihtorasteille ja hiihtokilpailuun(perinteinen). Tarjolla myös mehua ja osallistumispalkintoja. Lisäksi paikalla on Intersport Vuokatin suksiesittelijät ja voidevinkeistä vastaa Rode.
Hiihtokilpailu on suunnattu 4-12v lapsille, mutta hiihtorastit ja tuote-esittelyt sopii koko perheelle!
Osallistu kisaan ennakkoon tapahtumasivujen linkin kautta! ->  Tapahtumasivut!

 

Lions lasten leijonahiihto kuuluu Suomen Lions-liiton ja Suomen Hiihtoliiton yhteiseen Lasten Leijonahiihto-kampanjaan, jonka tavoitteena on järjestää matalan kynnyksen hiihtotapahtumia ensisijaisesti 4-12 v lapsille ympäri Suomea.